TR EN RU

Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı

başkan yardımcısı resimÇevre dostu, yenilenebilir bir enerji türü olarak ön plana çıkan ve AB standartları gereği akaryakıt içinde oranı artacak olan biyodizel üretimine yönelik yarı rafine bitkisel yağların yanısıra yem sanayii ve diğer endüstriyel alanlarda da kullanılan yağların üretimine başladık ve bu alanda da kendimize yüksek hedefler belirledik.
Yeni yapımızla belirlediğimiz sektörel hedeflerin doğruluğunu müşterilerimizin talebiyle de teyit ettikten sonra mevcut kapasitemizi arttırma kararıyla 2013 yılı sonunda Yatırım Teşvik Belgemizi alarak Ham Yağ üretimi ve rafine kapasitemizi iki katına çıkartacak büyük bir yolculuğa başladık. 2015 Kasım ayında finalize ettiğimiz yatırımlarımızla hem ülkemizin sahip olacağı en modern tesislerden birisini hizmete açtık, hem de çevre dostu bu tesis ile örnek bir sanayii kuruluşu olduk. 19.12.2018 tarihinde Şirketimize ve Bağlı ortaklığımız Gürtaş’a ait izmir A.O.S.B. de bulunan gayrimenkul ve makine parkının tamamının Yakamoz Yağ San.ve Tic.A.Ş. ne 27.500.000 $ + KDV bedelle satış işlemi tamamlanmış olup şirketimizin üretime yönelik faaliyetleri mevcut tesislerde sona ermiştir. Alınan yeni kararlar çerçevesinde 2020 yılı sonunda T.C. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından ihale ile satışa çıkartılan Malkara Kömür İşletmeleri Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nün Tekirdağ-Malkara'da bulunan maden sahası toplam 23.600.000 TL (KDV dahil) bedeli ödenerek şirketimiz bünyesine katılmıştır. Bu yatırımlarla birlikte şirketimiz Madencilik sektöründe yoluna devam etmektedir.
Altınyağ’ın küresel rekabete, teknolojik üstünlüğe, hacimsel karlılığa ve yenilikçiliğe yönelen rotası ile dönüşümüne katkı sağlayan, ulaşılan başarıda payı bulunan çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve bize inanan, bizi seçen müşterilerimize teşekkürlerimizi sunuyorum.

Mehmed Nureddin Çevik
Yönetim Kurulu Başkanı