TR EN RU

İştiraklerimiz


Gürtaş Tarım Enerji Yatırımları

Altınyağ bünyesinde 1980 yılında kurulan Gürtaş Tarım Enerji Yatırımları, İzmir Atatürk OSB’de kurulu 11 bin 700 metrekare açık ve 6 bin 391 metrekare kapalı alana sahip şirketimizin Yönetim Kurulu Kararı ile 2012 yılından buyana faaliyetlerini durdurmuş bulunuyor. 

www.gurtasas.com.tr


Altınyağ Biodizel

Altınyağ Kombinaları bünyesinde 2013 yılında kurulan ve Altınyağ’ın ürettiği yarı rafine bitkisel yağı kullanarak biyodizel yakıt üretme misyonunu taşıyan Altınyağ Biodizel, çevreci ve sürdürülebilir özellikleriyle ön plana çıkan biyodizel yakıt üretiminde söz sahibi olma hedefi taşıyor. Biyodizel üretim izni için EPDK’ya başvuruda bulunan Altınyağ Biodizel, Türkiye’de ve dünyada henüz yeni yeni oluşan biyodizel pazarına şekil vermek üzere iddialı girişimlere hazırlanıyor.

Mevcut enerji kaynaklarının sınırlı olması, yaşanan enerji krizleri ve artan karbon salınımı karşısında önemli bir alternatif oluşturan biyodizel yakıta ilgi dünyada ve Türkiye’de giderek artıyor. Bu konuda ar-ge faaliyetlerine de eğilerek yenilikçi ürün sunma misyonunu benimseyen Altınyağ Biodizel, EPDK’dan lisansını almasının ardından süren altyapı yatırımlarına dayanarak pazara hızlı bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

Mevzuat ve standartlara hakim bir ekiple biyodizel yakıtta markalaşmayı hedefleyen Altınyağ Biodizel, gücünün önemli kısmını bünyesinde bulunduğu Altınyağ’ın hammadde üreticisi olmasından alıyor. Biyodizelin çevre dostu olmasının yanı sıra bilinen diğer avantajları arasında benzin ve dizelin pahalı olduğu Türkiye gibi ülkelerde rekabeti artırarak fiyatların düşmesine katkı sağlaması, petrol dizeline oranla daha iyi bir yağlayıcı olduğundan motorun ömrünü uzatması, alevlenme ısısının yüksekliği nedeniyle daha güvenlikli olması, yerli üretim sayesinde ithal bağımlılığını ortadan kaldırması olarak özetlenebilir.

www.altinyagbiodizel.com.tr

 

Etiler Gıda ve Ticari Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Türkiye’de Büfecilik sektörünün öncü isimlerinden olan ’’Etiler İnci Büfe Gıda Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş.’’ 2010 yılında kurulmuştur. Aynı yıl, 2004 yılında tescil edilmiş olan ’’Etiler Marmaris’’ markasını satın alarak kendi markası ile büfe kültürünü önce Türkiye’ye ardında da yurtdışına taşımak hedefiyle büfecilik faaliyetlerine başlamıştır.

2010 yılında Türkiye’nin en iyi büfesi seçilen ’’Etiler Marmaris’’ kurumsallaşma yolunda atmış olduğu adımları 2011 yılında tamamlayarak dinamik personeli ve güçlü franchise yapısı ile yatırımlarına hız kesmeden devam etmiş olup, ayrıca 2012 yılında halka arz çalışmalarını tamamlayarak sermayesinin %33,33 oranındaki nominal payı BİAŞ bünyesinde işlem görmeye başlamıştır. Halen Yakın İzleme Pazarı'nda ’’ETİLR’’ kodu ile işlem görmektedir.

2012 yılında borsada işlem görmeyen %66,67 oranındaki payları Karsusan Karadeniz Su Ürünleri Sanayii A.Ş. tarafından satın alınmış, 2016 yılında Altınyağ Kombinaları A.Ş. %37,23 oranındaki payları Karsusan Karadeniz Su Ürünleri San. A.Ş.’den devir almıştır. Şirketin şuandaki mevcut kayıtlı sermaye tavanı 50.000.000 TL, ödenmiş sermayesi ise 11.625.000 TL’dir.

27.06.2013 tarihinde yapılan 2012 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda şirket unvanı ’’Etiler Gıda ve Ticari Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş.’’ olarak değiştirilmiş olup, bugün "%100 Yerli, Kaliteli ve Güvenli" sloganıyla, gıda güvenliği standartlarında üretim yapan ve hedefi Türkiye’nin en iyi tedarikçileriyle yapacağı işbirliği ile hedeflerini yükseltmek olan Etiler Marmaris, Türkiye’de 11 ilde olmak üzere toplam 45 şube ile her geçen gün büyümeye ve yatırımlarına devam etmektedir.

www.etilermarmaris.com.tr