TR EN RU

Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı

başkan yardımcısı resimArtı Yatırım Holding bünyesine geçmesiyle birlikte kısa sürede yeniden yapılanan şirketimizin rotasını 2012 itibariyle dünyada ihtiyaç ve talebin hızla arttığı ham yağ üretimine çevirerek gıda ve enerji sektörlerine yönelik hammadde üretimine yöneldik. Yatırımlarımıza, geleceğin en kritik sektörleri olarak gösterilen gıda ve enerji ile birlikte kimya ve boya sektörlerini de hedef alarak yön veriyoruz.

Çevre dostu, yenilenebilir bir enerji türü olarak ön plana çıkan ve AB standartları gereği akaryakıt içinde oranı artacak olan biyodizel üretimine yönelik yarı rafine bitkisel yağların yanısıra yem sanayii ve diğer endüstriyel alanlarda da kullanılan yağların üretimine başladık ve bu alanda da kendimize yüksek hedefler belirledik.

Yeni yapımızla belirlediğimiz sektörel hedeflerin doğruluğunu müşterilerimizin talebiyle de teyit ettikten sonra mevcut kapasitemizi arttırma kararıyla 2013 yılı sonunda Yatırım Teşvik Belgemizi alarak Ham Yağ üretimi ve rafine kapasitemizi iki katına çıkartacak büyük bir yolculuğa başladık. 2015 Kasım ayında finalize edeceğimiz yatırımlarımızla hem ülkemizin sahip olacağı en modern tesislerden birisini hizmete açacağız, hem de çevre dostu bu tesis ile örnek bir sanayii kuruluşu olacağız.

Öte yandan 2015 yılı başında bünyemize kattığımız Karsusan Karadeniz Su Ürünleri Sanayii sayesinde Türkiye yem sanayiinde yatay büyüme konusunda da önemli bir adım atmış olduk. Sinop’ta bulunan tesisimizin verimli çalışmasını sağlayarak bu alanda da örnek şirketlerden birisi olarak adımızı duyurmayı hedefiyoruz.

Özetle, Türkiye’nin ham yağ üretiminde önemli bir eşikten geçtiği bu süreçte, Altınyağ’ı Türkiye’nin yağ üretiminde öncü bir ülke olarak tanınmasına katkı sağlayacak şekilde konumluyor, kurumsal yapımız ve projeksiyonlarımızla sürdürülebilirliğimizi güvence altına alıyor ve geleceğe umutla bakabiliyoruz.

Altınyağ’ın Eylül 2012’den itibaren küresel rekabete, teknolojik üstünlüğe, hacimsel karlılığa ve yenilikçiliğe yönelen rotası ile dönüşümüne katkı sağlayan, ulaşılan başarıda payı bulunan çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve bize inanan, bizi seçen müşterilerimize teşekkürlerimizi sunuyorum.

Mehmed Nureddin Çevik
Yönetim Kurulu Başkanı